STAŇTE SE SOUČÁSTÍ NAŠEHO PŘÍBĚHU!
Do našich týmů hledáme nové posily, tak neváhejte a přidejte se k nám.
E-mail: nabor@kkn.cz
https://kariera.kkn.cz/
Do našich týmů hledáme nové posily, tak neváhejte a přidejte se k nám.
E-mail: nabor@kkn.cz
Od devadesátých let minulého století byla v Karlových Varech zajišťována onkologická péče Onkologickou ambulancí s.r.o. se sídlem v Libušině ulici. Před rokem, s odchodem lékaře, byla její další existence ohrožena. I proto započala jednání mezi vedením Karlovarské nemocnice a společností Asklepion o jejím převzetí a začlenění mezi pracoviště Karlovarské nemocnice.
Jedním z důvodů byl i dynamický rozvoj moderní onkologie, ve které je trendem péči o onkologicky nemocné soustřeďovat do center s předpokladem návaznosti na další obory jak klinické, tak diagnostické, včetně zajištění kvalifikované přípravy podávaných léčebných roztoků přímo v ústavních lékárnách resp. ve specializovaném pracovišti přípravy cytostatických léčiv a v neposlední řadě pak dostupnost urgentní medicíny pro případ život ohrožujících komplikací při podávání léčiv. Společně došlo k uzavření dohody a nemocnice onkologickou ambulanci převzala. I proto může léčba nemocných, kteří zde byli léčeni, plynule pokračovat, aniž by utrpěla kontinuita započaté léčby. Lékárna Karlovarské nemocnice navíc disponuje velmi moderní přípravnou cytostatických roztoků, které bylo uvedeno do provozu v srpnu loňského roku.
„Dovršili jsme roční úsilí o zajištění onkologické péče v našem městě, v krajské nemocnici. Je to zárodek našeho budoucího onkologického centra v Karlovarském kraji,“ uvedl generální ředitel KKN a.s. MUDr. Josef März.
Onkologická ambulance v Nemocnici Karlovy Vary se včetně stacionáře nachází v pavilonu N. Doposud byly tyto prostory používány pro různé účely, například v roce 2022 zde byl zřízen UA point, kde byla poskytována lékařská péče pro ukrajinské uprchlíky.
Rekonstrukce pavilonu N zahrnovala rozsáhlé úpravy jednoho podlaží, kde byly vytvořeny prostory pro 2 ambulance a stacionář pro podávání léčiv (chemoterapie) včetně observace pacientů. V suterénu pavilonu je zázemí pro personál. Důležitou součástí rekonstrukce bylo vybudování nového vstupu do objektu včetně plošiny pro invalidy pro bezbariérový přístup.
Léčba probíhá ve standardním ambulantním režimu, tedy ve všední dny. Pro případ komplikací je zajištěna návaznost na další pracoviště karlovarské nemocnice i mimo tuto dobu. Se zajištěním provozu onkologické ambulance pomáhají lékaři z onkologické kliniky z FN Bulovka.
„Jsme velmi rádi, že můžeme přispět ke zkvalitnění a dostupnosti onkologické péče v Karlovarském kraji. Spolupráce mezi našimi institucemi je klíčová pro zajištění kontinuální péče pacientům. Věříme, že tento krok významně přispěje k jejich komfortu a úspěšné léčbě,“ uvedl ředitel FN Bulovka, Mgr. Jan Kvaček.
„Karlovarská krajská nemocnice měla dlouhodobě nedostatek lékařů v oboru onkologie, proto jsme domluvili vzájemnou spolupráci. Čtyři lékaři z našeho Ústavu radiační onkologie téměř rok pravidelně ordinují v onkologické ambulanci Karlovarské krajské nemocnice, a zároveň Komplexní onkologické centrum naší nemocnice poskytuje léčbu pacientům z Karlovarského kraje," popsala spolupráci Mgr. et MUDr. Petra Holečková, Ph.D., MBA, lékařka Ústavu radiační onkologie Fakultní nemocnice Bulovka a 1. LF UK.
„Zajištění rovné dostupnosti onkologické péče bez ohledu na bydliště pacienta je jedním z hlavních úkolů České onkologické společnosti. Osobní propojení lékařů z Ústavu radiační onkologie FNB a 1. LF UK a Onkologické ambulance Karlovarské krajské nemocnice může zajistit západočeským nemocným nejkratší cestu k onkologické léčbě. A to je jedna z hlavních podmínek její úspěšnosti," shrnula přednostka Ústavu radiační onkologie FNB, prof. MUDr. Petra Tesařová, CSc.
Onkologická ambulance Nemocnice Karlovy Vary i onkologické oddělení Nemocnice Cheb samozřejmě těsně spolupracuje i s Komplexním onkologickým centrem FN Plzeň, pod vedením prof. MUDr. Jindřicha Fínka. Ph.D..
V rámci realizace nového vstupu do pavilonu N byla provedena oprava historické fasády budovy na její západní straně. Objekt patří do památkové rezervace města Karlovy Vary, oprava tak proběhla za dozoru orgánu státní památkové péče. Ve stejném duchu bude do konce roku provedena oprava fasády na zbylých stranách objektu.
Cena Arnolda Picka je udělována nejlepšímu příspěvku z odborné neurologické praxe, který byl zveřejněn v daném kalendářním roce v časopisu Neurologie pro praxi.
Tuto prestižní cenu pro neurology za rok 2023 obdržel na Sympoziu praktické neurologie, které se konalo 6. června v Brně, lékař neurologického oddělení Nemocnice Karlovy Vary Dr. Evgeni Kavrakov společně s MUDr. Alexandrou Jungovou, Ph.D., lékařkou Hematologicko-onkologického oddělení FN Plzeň. Oba lékaři se podíleli na léčbě pacientky s velmi vzácnou chorobou – syndromem POEMS, jejíž cesta začala právě na neurologii karlovarské nemocnice.
„Tento případ byl tak neobvyklý a zajímavý, že jsem se rozhodl ho publikovat v odborném časopise. Jsem rád, že se na něm podílela i má kolegyně Jungová a měli jsme příležitost ho prezentovat odborníkům a kolegům na Sympoziu praktické neurologie,“ uvedl Dr. Kavrakov.
Časopis Neurologie pro praxi přináší formou přehledových článků nejnovější poznatky především z oblasti diagnostiky a léčby neurologických onemocnění. V mezioborových přehledech je možno se setkat s problematikou týkající se neurologie, ale i pohledem odborníka z jiné oblasti medicíny.
Informace o Nemocnici KKN a. s. dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů
1. Název
KKN a.s.
2. Důvod a způsob založení
Karlovarská krajská nemocnice a.s. vznikla k 1. červenci 2006 fúzí společností Nemocnice Karlovy Vary a.s., Nemocnice Sokolov s.r.o. a Nemocnice Cheb s.r.o.
Karlovarská krajská nemocnice a.s.
Bezručova 1190/19
360 01 Karlovy Vary
IČO: 26365804
DIČ:CZ26365804
Společnost je vedená u rejstříkového soudu v Plzni oddíl B, vložka 1205.
akcionář: Karlovarský kraj, Závodní 353/88, 360 01 Karlovy Vary, IČO: 70891168
Předmětem činnosti (podnikání) je:
4. Kontaktní spojení
Kontakty: zde
Kontaktní poštovní adresa: Bezručova 1190/19, 360 01 Karlovy Vary
Úřední hodiny sekretariátu ředitelství: 07:30 - 11:30, 12:00 - 14:30
Úřední hodiny podatelny: denně 7:00 – 13:00, 13:30 – 15:00 (na pokladně)
Telefonní číslo ústředna : 354 225 111
Telefonní číslo podatelna : 354 225 205
Telefonní číslo sekretariátu : 354 225 173
Číslo faxu: 359 882 178
Internetové stránky: www.kkn.cz
Adresa e-podatelny: ID datové schránky: jfvepy2
E-mail: info@kkn.cz
5. Bankovní spojení
Komerční banka - regulační poplatky: 43-1086650227/0100
Komerční banka - běžný účet: 35-227290217/0100
6. IČ a DIČ
263 65 804
CZ26365804
7. Dokumenty
8. Žádosti o informace a opravné prostředky
Pravidla podání žádostí o informace dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů (dále jen jako „InfZ“) zde
9. Formuláře
Zdravotnická dokumentace zde
10. Předpisy
Nejvýznamnější předpisy upravující problematiku poskytování zdravotních služeb:
Ústavní pořádek
10.1 Vydané právní předpisy
Karlovarská krajská nemocnice a.s. nevydává žádné právní předpisy.
11. Úhrady za poskytování informací
Sazebník zde
11.1 Usnesení nadřízeného orgánu o výši úhrad za poskytnutí informace
Žádná usnesení nadřízeného orgánu o stížnosti žadatele proti výši úhrady nebo odměny požadovanými v souvislosti s poskytováním informací nebyla vydána (§16a odst. 7 inf.z.).
12. Vzory licenčních smluv
Nemocnice KKN a.s. nepoužívá při poskytování informací žádné vzory licenčních smluv.
12.1 Výhradní licence
Nemocnice KKN a.s. nepoužívá žádné vzory licenčních smluv upravující výhradní licence.
13. Výroční zpráva podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů
Výroční zpráva 2019 (21MB 407kB)
Výroční zpráva 2018 (6MB 513kB)
Výroční zpráva 2017 (18MB 763kB)
Výroční zpráva 2016 (13MB 668kB)
Výroční zpráva 2015 (13MB 668kB)
Výroční zpráva 2014 (13MB 848kB)
Výroční zpráva 2013 (6MB 240kB)
Výroční zpráva 2012 (12MB 609kB)
Výroční zpráva 2011 (10MB 607kB)
Výroční zpráva 2010 (4MB 913kB)
Výroční zpráva 2009 (3MB 553kB)
Výroční zpráva 2008 (1MB 809kB 960B)
Karlovarská krajská nemocnice a.s. vznikla k 1. červenci 2006 fúzí společností Nemocnice Karlovy Vary a.s., Nemocnice Sokolov s.r.o. a Nemocnice Cheb s.r.o.
K 1. lednu 2011 byla na základě Smlouvy o pronájmu části podniku vyčleněna Nemocnice v Sokolově, kterou nyní spravuje společnost Nemos Sokolov s.r.o. Jediným akcionářem Karlovarské krajské nemocnice a.s. je Karlovarský kraj, který vlastní 220 kusů akcií.
Karlovarská krajská nemocnice a.s. je řízena tříčlenným představenstvem a kontrolní funkci ve společnosti vykonává devítičlenná dozorčí rada. Povinnosti Valné hromady KKN a.s. plní Rada Karlovarského kraje. Na řízení KKN a.s. se podílí generální ředitel spolu s ekonomickým a technickým ředitelem.
Karlovarská krajská nemocnice a.s. zaměstnává více než 1500 pracovníků zejména v lékařských a ošetřovatelských profesích a celkově v obou nemocnicích disponuje 673 lůžky akutní i následné péče. Karlovarská krajská nemocnice plní funkci největšího zdravotnického zařízení v Karlovarském kraji, které poskytuje svou péči nejenom obyvatelům celého Karlovarského kraje i z okolních regionů.
Ekonomická stabilizace při zachování kvality poskytované zdravotní péče.
Základním posláním společnosti je poskytování akutní i následné, lůžkové a ambulantní zdravotní péče pro pacienty z řad obyvatelů i návštěvníků Karlovarského kraje, v základních, specializovaných a superspecializovaných oborech, v maximálně možném rozsahu, kvalitě a dostupnosti.
Zajistit kvalitní a dostupnou zdravotní péči v zájmu maximální spokojenosti pacienta
Pro pracovní kolektivy vytvořit motivující a přátelské pracovní
prostředí v zájmu úsilí o co nejvyšší spokojenost, odbornou seberealizaci a týmovou spolupráci
Využít vzájemně propojený informační systém
v zájmu efektivního řízení společnosti a dokonalé informovanosti
Rozvíjet společnost formou výstavby a rekonstrukce nových a stávajících
provozních ploch, restrukturalizací lůžkového fondu
Zaváděním nových diagnostických metod a léčebných postupů zajistit ekonomickou rovnováhu
mezi příjmy (zdravotní pojišťovny, přímé platby, dotace, dary) a náklady na zdravotní péči
MUDr. Věra Procházková
Člen dozorčí radyMUDr. Jan Valeš
Předseda dozorčí radyMgr. Miroslava Korseltová
Člen dozorčí radyIgor Adamovič
Místopředseda dozorčí radyIng. Martin Kalina
Člen dozorčí radyMgr. David Soukup
Člen dozorčí radyBc. Ondřej Behina
Člen dozorčí radyPetr Jurča
Člen dozorčí radyMUDr. Petra Říhová
Člen dozorčí radyMUDr. Josef März
Předseda představenstvaIng. Jan Špilar
Místopředseda představenstvaIng. Martin Čvančara, MBA
Člen představenstvaMUDr. Josef März
Generální ředitelIng. Jan Špilar
Ředitel ekonomicko – obchodního úsekuIng. Martin Čvančara, MBA
Ředitel provozně – technického úsekuMUDr. Josef März
Generální ředitelMgr. Martin Krušina
Ředitel nemocnice v ChebuMarkéta Singerová
Vedoucí PR a tisková mluvčíPetra Tkáčová
Sekretariát Karlovy VaryPharmDr. Iva Tomisová
Vedoucí lékárníkIng. Jan Špilar
Ředitel ekonomicko – obchodního úsekuIng. Jaroslav Bednář
Vedoucí obchodního odděleníBc. Hana Lukšová
Vedoucí finanční účtárnySylva Fleková
Vedoucí PAMKarel Pšenička
Vedoucí IT odděleníIng. Martin Čvančara, MBA
Ředitel provozně – technického úsekuPavel Zenker
Vedoucí komerčního stravovacího provozu Karlovy VaryBarbora Kroupová
Vedoucí stravovacího provozu Karlovy Vary a ChebVítězslav Křížek
Vedoucí provozně - technického oddělení Karlovy VaryMgr. Radek Singer
Vedoucí provozně – technického oddělení ChebIng. Ilona Vltavská
Vedoucí oddělení výstavbyMUDr. Dagmar Uhlíková
Lékařská ředitelkaMgr. Gabriela Fritsch Píchová
Náměstek pro nelékařská povolání Karlovy VaryBc. Miroslava Korseltová
Náměstek pro nelékařská povolání ChebIng. Ivana Kubátová
Vedoucí oddělení zdravotních pojišťoven a controllinguEtická komise KKN a.s. je lokální etickou komisí, pracuje dle jednacího řádu v souladu se správnou klinickou praxí (GCP) a platnými právními předpisy.
Kromě jiného řeší i schvalování klinických studií.
Složení etické komise:
Etická komise Karlovarské krajské nemocnice a.s., posuzuje projekty biomedicínského výzkumu zahrnujícího lidské účastníky včetně projektů klinických studií z hlediska etického i medicínského. Při posuzování všech projektů a hodnocení se řídí Helsinskou deklarací Světové lékařské asociace (WMA), mezinárodními etickými směrnicemi pro biomedicínský výzkum zahrnující lidské účastníky vydanými Radou pro mezinárodní organizace lékařských věd (CIOMS) ve spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO) v Ženevě 1993.
Dále se Etická komise při posuzování klinických studií řídí Zákonem č. 378/2007 Sb. o léčivech, dále Zákonem č. 123/2000 Sb. o zdravotnických prostředcích a o změně některých souvisejících zákonů v platném znění a Zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů a změně některých zákonů v platném znění.
EK neposuzuje kvalitu a bezpečnost léku nebo zdravotnického prostředku, který má být zkoušen. Za odborné hodnocení léku zodpovídá příslušná instituce státní zdravotní správy (SÚKL), za odborné hodnocení zdravotnického prostředku zodpovídá expert, který vypracoval posudek.
EK se také zabývá prověřováním lékařských a ošetřovatelských postupů v některých případech stížností, případně nesouhlasu pacienta s těmito postupy nebo způsobem a úrovní poskytování zdravotní péče.
EK se schází na řádných zasedáních dle potřeby, nejméně však 4x ročně. Podnět k mimořádnému zasedání komise může dát kterýkoliv člen EK.
Veškerá jednání EK jsou neveřejná a dle obsahu projednávané problematiky může komise ke svému jednání přizvat příslušné externí odborníky, na které se rovněž vztahují ustanovení zákona o zachování mlčenlivosti o informacích a skutečnostech, které se dozví v souvislosti se svou činností pro EK.
Žádosti doručené v termínu kratším než je 10 dnů před jednáním EK jsou zařazeny do programu následujícího jednání EK.
EK prodiskutuje a posoudí předloženou studii. V rámci diskuse je rovněž posouzena připravenost a zkušenost zkoušejícího, který může být na část jednání přizván. Zkoušející, zadavatel, ani členové EK, kteří mají osobní zájem na provádění příslušného projektu klinického výzkumu nejsou na hlasování o schválení provádění projektu účastni.
Jednání EK jsou neveřejná, přijímání stanoviska EK se nezúčastní zadavatel ani zkoušející. Z hlasování jsou rovněž vyloučeni ti členové EK, kteří jsou osobně zainteresováni na výsledku hlasování. Při hlasování má každý člen jeden hlas. K přijetí stanoviska EK je třeba nadpoloviční většiny usnášeníschopného počtu členů; při rovnosti hlasů rozhoduje hlas předsedy.
Veškeré veřejné zakázky od 1. 1. 2017 naleznete na profilu zadavatele:
Dodržujeme a zvyšujeme standardy ve všem, co děláme
Dlouhodobost, důslednost a tvrdá každodenní práce na všech úrovních tvoří základ řízení kvality nejen u nás, ale prakticky v každém oboru. Kvalita má mnoho rovin – od přístrojového vybavení, odbornosti lékařských postupů přes bezpečnost provozu až po subjektivní dojem pacienta při respektování jeho přání a důstojnosti. Snažíme se tyto roviny změřit a systematicky zlepšovat. Někde to jde nákupem a obnovou vybavení, prosazováním standardů, získáváním certifikátů, akreditací a důslednými kontrolami. Skutečný výstup kvality v podobě vyléčených a spokojených pacientů je však v rukou týmu celé nemocnice, který se snažíme naší metodickou prací podporovat.
Charakteristika práce manažera kvality:
Koordinátor nežádoucích událostí (tzv. kořenových příčin).
Je členem strategického a operativního vedení Karlovarská krajská nemocnice a.s.
Stanovuje koncepci řízení kvality v Karlovarská krajská nemocnice a.s.
Řídí a uvolňuje systémové dokumenty.
Řádné a efektivní fungování zdravotnických zařízení je jednou z nejvyšších priorit Karlovarského kraje. Jedním z hlavních cílů kraje a vedení Karlovarské krajské nemocnice je v oblasti financování ve zdravotnictví maximální snaha o získání finančních prostředků z evropských dotací.
V současné době KKN se proto věnuje v široké míře využívání dvou hlavních investičních programů:
Projekt „Modernizace a obnova přístrojového vybavení kardio-vaskulárního centra nemocnice Karlovy Vary“
Aktuální stav realizace projektu:
Projekt „Modernizace a obnova přístrojového vybavení kardio-vaskulárního centra nemocnice Karlovy Vary“ byl spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.
Cíl projektu:
Popis projektu:
Projekt „Modernizace a obnova přístrojového vybavení kardio-vaskulárního centra nemocnice Karlovy Vary“ byl z 85% spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného operačního programu. Dotaci ve výši 50,2 milionů korun získala nemocnice na pořízení přístrojového vybavení. Celkové náklady projektu dosáhly výše 59,05 milionů korun. Necelých 9 milionů bylo uhrazeno z krajského rozpočtu.
V rámci projektu bylo modernizováno a obnoveno původní vybavení příslušných pracovišť Kardiovaskulárního centra a doplněny nové zdravotnické prostředky. Z dotace byla pořízena angiografická linka sloužící k moderní léčbě infarktu myokardu. Kombinovaný intravaskulární ultrazvuk a zařízení pro stanovení frakční průtokové rezervy bude používán ke kvantifikaci hemodynamické významnosti zúžení koronárních tepen. Důležitou součástí vybavení bude záznamové elektrofyziologické zařízení a zařízení k radiofrekvenční ablaci (ablační jednotka). Pořízen byl také echokardiografický přístroj včetně 3D jícnové sondy, a duplexní sonografický přístroj. Zavedením bezdrátového telemetrického monitorování EKG pro 2 lůžka se zvýší bezpečnost kardiologických pacientů. Pořízením dvou ventilátorů pro umělou plicní ventilaci, ze kterých je jeden přenosný, se zvýší kapacita pro přechodnou umělou plicní ventilaci nemocných s akutním oběhovým nebo dechovým selháním na koronární jednotce bez nutnosti jejich překladu na anesteziologicko-resuscitační oddělení.
Tiskové zprávy
Prezentace projektu
Projekt „Přístrojové vybavení pro iktové centrum KKN a.s.“
Konečný stav realizace projektu:
Strukturální fondy EU -- Integrovaný operační program
Projekt „ Přístrojové vybavení pro iktové centrum KKN a.s.“ je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.
Cíle projektu:
Cíl projektu je v souladu s cílem oblasti intevence 3.2a IOP a je jim zajištění kvalitní a dostupné zdravotni péče v souladu se standardy bezpečnosti provozu a evropskými standardy kvality péče v rámci Iktového centra poskytujícího cerebrovaskulární péči ve vysoce odborné kvalitě, a to prostřednictvím modernizace technického a přístrojového vybavení Iktového centra v Karlovarské nemocnici.
Popis projektu:
Iktové centrum vzniklo 1.5.2012 v rámci neurologického oddělení nemocnice v Karlových Varech. V rámci realizace jednoetapového projektu byly modernizovány přístroje, které jsou již z pohlednu medicínských trendů nevyhovující. Dále projekt zahrnoval pořízení přístrojů, kterými v současnosti Iktové centrum nedisponuje a mají zásadní význam pro stanovení včasné diagnózy, neurointezivní péči a následnou rehabilitaci pacientů s cévním onemocněním mozku.
Realizací došlo k zajištění kvalitní, odborné a dostupné péči prostřednictvím pořízeného přístrojového vybavení pro iktové centrum nemocnice. Pořízené přístrojové vybavení slouží výhradně a pouze k diagnostice, onemocnění, k jejich léčbě a následné rehabilitaci.
Snahou je centralizaci péče zajistit kvalitu diagnostiky i terapie spolu s lůžkovým Rehabilitačním oddělením, zvýšit počet pacientů, jimž je poskytnuta spec. trombolitická léčba a včasná diagnóza coby indikátor kvality u pacientů s akutním cévním onemocněním mozku, ve vztahu k nárůstu objemu ošetřovaných pacientů.
Realizace projektu:
Zahájení projektu: 31.8.2008
I. etapa: 31. 8. 2008 – 31. 7. 2012
II. etapa: 1. 8. 2012 – 31. 5. 2013
Ukončení projektu: 28.6.2013
Finanční ukončení projektu: 31.10.2013
Celkové náklady 120 117 214 Kč
Výše podpory: 93 179 104,65 Kč
Projekt „Modernizace vybavení a zařízení Karlovarské krajské nemocnice a.s.“ je podporován z Evropského fondu pro regionální rozvoj, Regionálního operačního programu Severozápad. Vize přestane být snem.
Cíl projektu:
1. Modernizace nevyhovujícího, zastaralého, opotřebeného či nefunkčního vybavení na jednotlivých odděleních nemocnice – pořízení moderních a době odpovídajících zdravotnických přístrojů.
2. Modernizace lůžkového fondu Karlovarské krajské nemocnice a.s. lůžkovými komplety – pořízení nemocničních lůžek v celé šíři, od standardních lůžek, přes vysoce specializovaná lůžka určená pro oddělení JIP a ARO, po speciální lůžka dětská, seniorská, odběrová křesla, porodní lůžka a stretchery (převozní). Lůžka doplňují speciální zdravotnické matrace, noční stolky se speciální deskou pro stravování pacientů a další doplňky, které v různých kombinacích umožňují plnou funkčnost lůžek podle požadavků jednotlivých oddělení.
3. Pořízení magnetické rezonance
Popis projektu
Projekt „Modernizace vybavení a zařízení Karlovarské krajské nemocnice a.s.“ byl úspěšně ukončen a k 31.10.2013 byl i finančně vypořádán. Projekt byl z větší části spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severozápad, zbývající část hradil Karlovarský kraj.
Celkové investiční způsobilé výdaje projektu byly ve výši 120.117.214 Kč vč. DPH. Přitom původně předpokládané investiční výdaje (dle cenového průzkumu) byly ve výši cca 146 mil. Kč. Výše podpory byla ve výši 93 179 104,65 Kč. Projekt byl rozdělen do dvou etap. V rámci I. etapy byla realizována dodávka magnetické rezonance do nově vybudovaných prostor Pavilonu akutní medicíny a centrálního příjmu v nemocnici v Karlových Varech. V další etapě byly dodány zdravotnické přístroje a lůžkové komplety pro nemocnice v Karlových Varech, Chebu a Sokolově. Kompletní seznam je v příloze.
I. etapa
Magnetická rezonance kvalitativně zvyšuje úroveň lékařské péče. Po měsících přípravných prací byla úspěšně realizována fáze soutěžního tendru na dodavatele přístroje. V průběhu května a června 2012 byly připraveny nové prostory pro tento přístroj v rámci budované stavby Pavilonu akutní medicíny a centrálního příjmu v nemocnici v Karlových Varech. 28.6.2012 byla předána magnetická rezonance ACHIEVA 1,5T od dodavatele firmy PHILIPS. Cena přístroje včetně příslušenství a všech doplňků byla 29.269.500 Kč vč. DPH.
II. etapa
Pořízení a instalace (modernizace) logického celku "zdravotnická technika"
V rámci projektu se postupně realizovalo pořízení nové zdravotnické techniky do všech nemocnic a oddělení KKN, a.s., tzn. pro nemocnice v Karlových Varech, Chebu a Sokolově.Zdravotnická technika byla pořizována v takové struktuře, aby nahradila přístroje, které se v současnosti nacházejí mnohdy i za hranicí životnosti, jejich stav je havarijní, případně vyžaduje časté opravy. Vzhledem k vysoké složitosti této části projektu se nepodařilo realizovat soutěžní tendry na dodavatele zdravotnické techniky v původních předpokládaných termínech. Po náročné přípravě zadávacích řízení veřejných zakázek následně proběhla soutěžní fáze (celkový počet soutěží byl 31), byly uzavřeny kupní smlouvy na dodávku zdravotnických přístrojů a byla postupně instalována veškerá zdravotnická technika. Celkem bylo pořízeno 87 druhů přístrojové techniky pro nemocnice v Karlových Varech, Chebu a Sokolověv celkové výši 60.144.056 Kč vč. DPH.
Pořízení a instalace (modernizace) logického celku "lůžkové komplety"
Druhou zásadní aktivitou realizační fáze II. etapy bylo pořízení tzv. lůžkových kompletů. Jednalo se o modernizaci lůžkových kompletů (lůžko, matrace, noční stolek, příslušenství) dle specifikace podle potřeb jednotlivých nemocničních oddělení v rámci nemocnic v Karlových Varech, Chebu a Sokolově. Bylo specifikováno 9 typů lůžkových kompletů, např. lůžkový komplet STANDARD A (mechanicko-hydraulický), lůžkový komplet STANDARD B (elektrický), lůžkový komplet intenzivní péče A (JIP), lůžkový komplet intenzivní péče B (ARO). Obdobně jako u zdravotnické techniky, se ani zde nepodařilo bohužel uzavřít veřejnou zakázku na dodavatele lůžkových kompletů v původně předpokládaných termínech. Nicméně po velmi náročné fázi veřejných zakázek (soutěžilo se ve čtyřech částech) byly uzavřeny kupní smlouvy s vítěznými dodavateli a lůžkové komplety byly úspěšně instalovány do všech třech nemocnic. Celkem bylo pořízeno 684 ks lůžkových kompletů (v 9 typech) pro nemocnice v Karlových Varech, Chebu a Sokolově v celkové výši 30.703.658 Kč vč. DPH.
ROP - finální stav 31.10.2013
Modernizace vybavení a zařízení Karlovarské krajské nemocnice a.s.
Projekt „Modernizace a vybavení přístrojového vybavení Pavilonu akutní medicíny a centrálního vstupu KKN
Realizace projektu:
Zahájení projektu: 14. 3. 2012
I. etapa: 14. 3. 2012 - 30. 6. 2014
II. etapa: 1. 7. 2014 - 31. 10. 2014
III. etapa: 1. 11. 2014 – 4.12.2015
Datum ukončení projektu: 4. 12. 2015
Skutečné náklady: 112.459.975 Kč vč. DPH
Předpokládaná výše podpory (prostředky EU): 95.590.949 Kč vč. DPH
Cíl projektu:
Podstatou tohoto projektu bylo prostřednictvím pořízení přístrojového vybavení nezbytného pro zajištění maximálního a optimálního fungování nového Pavilonu akutní medicíny a centrálního vstupu (dále také jako „PAM“), vybudovaného v areálu nemocnice Karlovy Vary, zajistit udržitelnou centralizaci akutní péče o pacienty na kvalitativně vyšší úrovni oproti stávajícímu stavu, kdy byla tato péče zajišťována prostřednictvím morálně a technicky zastaralého přístrojového vybavení a tímto výrazně přispět ke zvýšení kvality lékařské péče v regionu.
Prostřednictvím tohoto projektu bylo docíleno významného zlepšení stávajících podmínek pro poskytování především efektivní a centralizované akutní zdravotnické péče a zmodernizování přístrojového vybavení KKN a.s. Výsledkem je zvýšení kvality a komfortu poskytované péče pacientům, především pak významné zefektivnění funkce nemocničního zařízení ve vztahu k péči o akutně postižené pacienty, v častých případech v bezprostředním ohrožení života; prostřednictvím efektů projektu je pozitivním způsobem ovlivněna kvalita života všech obyvatel regionu.
Popis projektu
Projekt byl předkládán v souladu se strategickými cíli žadatele, Karlovarského kraje, České republiky i Evropské unie.Koncepce projektu zajišťuje jeho pozitivní dopad na celém území Regionu NUTS II, jelikož nové moderní vybavení nově vybudovaného centrálního pracoviště akutního příjmu slouží především pro stálé obyvatele regionu, rovněž s omezeným dopadem na návštěvníky z jiných regionů České republiky a částečným dopadem na návštěvníky ze zahraničí.
Projekt „Modernizace a vybavení přístrojového vybavení Pavilonu akutní medicíny a centrálního vstupu KKN“ byl z 85% spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severozápad, zbývající 15% část uhradil Karlovarský kraj. Celkové náklady projektu dosáhly výše cca 112 mil. Kč. Projekt byl rozdělen do tří etap. Všechny etapy zahrnovaly dodávku a instalaci zdravotnických přístrojů do nových prostor Pavilonu akutní medicíny a centrálního vstupu.
1. etapa
V rámci 1. etapy, která byla ukončena k 30.6.2014, byly dodány a instalovány zdravotnické přístroje za celkem 19 762 709,91 Kč vč. DPH, a to mj.:
2. etapa
V rámci 2. etapy, která byla ukončena k 31.10.2014, byly dodány a instalovány zdravotnické přístroje za celkem 32.855.394,10 Kč vč. DPH, a to mj.:
3. etapa
V rámci 3. etapy, která byla ukončena k4.12.2015, byly dodány a instalovány zdravotnické přístroje za celkem 58.946.410,10 Kč vč. DPH, a to mj.:
Partneři jsou:
Karlovarský kraj
AMICA CENTRUM s.r.o.
Oblastní spolek Českého červeného kříže Karlovy Vary
Sdružení tělesně postižených západočeského výběžku
Bilance úspěchu: přístroje za 112 milionů
Karlovy Vary (30. 11. 2015) - Tři roky tvrdé práce, měsíce nejistoty v souvislosti se zastavením dotací z ROP Severozápad, a na konci nové přístroje za 112 milionů korun pro nemocnici v Karlových Varech. Taková je bilance projektu „Modernizace a vybavení přístrojového vybavení Pavilonu akutní medicíny a centrálního vstupu KKN,” který se završil v uplynulých dnech.
“Celkově Karlovarská krajská nemocnice získala v rámci projektu 54 druhů přístrojů za více 126 milionů korun,” vypočítává generální ředitel KKN Josef März s tím, že nemocnice tak získala mnohem více, než jen špičkovou moderní techniku. “Důležitý byl i synergický efekt výstavby nového pavilonu akutní medicíny a na ní navazující nákup techniky. To vše umožnilo nejen poskytovat péči našim pacientům za pomoci nejmodernějších přístrojů, ale také poskytovat ji v odpovídajícím prostředí.”
Přitom na počátku nebylo vůbec jisté zda se povede vybavení v potřebném rozsahu nakoupit. Ministerstvo pro místní rozvoj a Ministerstvo financí totiž v červnu 2012 informovalo řídící orgán Regionálního operačního programu Severozápad o pozastavení předfinancování operačního programu ze státního rozpočtu. Tento krok znamenal dočasné pozastavení proplácení dotací pro dokončené projekty či jejich dílčí etapy.
“ V důsledku to znamenalo zdržení celého projektu, který se podařilo dokončit až v závěru letošního roku. Podstatné je, že i přes všechny obtíže, z toho nakonec bude profitovat pacient,” konstatuje generální ředitel KKN. Mezi přístroji jsou totiž i technologie, kterými dosud nemocnice nedisponovala, případně si je musela zapůjčovat. Jedním z nich je například litotryptor za téměř 10 milionů korun. Je určený pro urologické pracoviště k drcení ledvinových kamenů, urologickou diagnostiku a intervenci skládající se zgenerátoru rázové vlny, operačního stolu, zobrazovací jednotky, RTG C ramena a ultrazvukového přístroje pro lokalizaci a zaměření konkrementu.
Neméně významným pak je napříkladtrauma navigační systém s C ramenem skiaskopickým s 3D modem. Zařízení se skládá z navigačního systém pro traumatologii, mobilního RTG přístroje sC-ramenem splochým detektorem a 3D zobrazením.
“Jde o zařízení, kterým naše nemocnice doposudu nedisponovala. Vlastní pouze typ, který je možná využít pro ortopedické operace – endoprotéza kyčelního a kolenního kloubu a není možné jej rozšířit i pro trauma použití. Stejně tak není tento přístroj vcelém Karlovarském kraji,” říká März s tím, že navigační systém poskytuje zpřesnění a zkvalitnění při ošetření výše uvedených zlomenin, zejména vrepozici a cílení osteosyntetického materiálu. Používání navigačního systému pak umožňuje výrazné snížení zátěže RTG zářením pacienta i personálu.
„Modernizace a vybavení přístrojového vybavení Pavilonu akutní medicíny a centrálního vstupu KKN,” přitom není jediným úspěšným projektem KKN financovaným z dotací Evropské unie. Díky prostředkům ze strukturálních fondů jen v posledních letech bylo v nemocnicích v Karlových Varech a Chebu proinvestováno více než 626 milionů korun.
Příjemcem dotace je Karlovarský kraj, partnerem Karlovarského kraje a uživatelem přístrojového vybavení je Karlovarská krajská nemocnice a.s.
Podrobnosti projektu:www.kr-karlovarsky.cz
ROP V - Centralizace lékařské péče v nemocnici v Karlových Varech
Reg. č. projektu: CZ.1.09/1.3.00/78.01253
Žadatel o dotaci a Příjemce dotace: Karlovarský kraj
Partneři projektu: Karlovarská krajská nemocnice, a.s. a Agentura projektového a dotačního managementu Karlovarského kraje, p.o.
Zhotovitel stavby: OHL ŽS, a.s.
Technický dozor stavby: Investon s.r.o.
Předmětem projektu Centralizace lékařské péče v nemocnici v Karlových Varech bylo opustit pavilony L a M ve spodní části areálu nemocnice v Karlových Varech, které byly ve velmi nevyhovujícím až kritickém stavebnětechnickém stavu a přestěhovat je do centrálních, hlavních pavilonů areálu nemocnice (do pavilonu B), z nichž byla část kapacit přestěhována, tedy uvolněna do nově otevřeného Pavilonu akutní medicíny a centrálního vstupu (pavilonu A). Dále projekt zahrnoval přístavbu jednoho patra pro infekční oddělení nemocnice nad část pavilonu B a také nástavby pro ORL. Vnitřní úpravy nástavby však nebyly zahrnuty do předkládaného dotačního projektu a byly řešeny samostatně jako projekt přímo navazující na tento realizovaný dotační projekt.
Datum zahájení projektu: 1.12.2011
Datum zahájení stavebních prací: 18.2.2015
Datum uvedení stavby do provozu: 11.11.2015
Datum ukončení projektu a podání Žádosti o platbu: 25.11.2015
Proplacení Žádosti o platbu: 16.3.2016
Předpokládané celkové náklady na projekt: 121 267 904,76 Kč
Předpokládaná výše dotace z rozpočtu Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad (dále jen „RRRSS“): 85 000 000,00 Kč
Skutečné celkové náklady na projekt: 120 007 040,66 Kč
Výše poskytnuté dotace z rozpočtu RRRSS: 79 975 425,10 Kč
Lineární urychlovač pro nemocnici v Chebu – přístavba zázemí
Reg. č. projektu: CZ.1.09/1.3.00/78.01273
Předmětem projektu „Lineární urychlovat pro nemocnici v Chebu – přístavba zázemí“ bylo vytvoření zázemí pro pořízení zdravotnického přístroje – lineárního urychlovače (včetně kompletního příslušenství), který nahradil původní lineární urychlovač na oddělení radiační onkologie v nemocnici v Chebu. Lineární urychlovač se v lékařství používá při ozařování zhoubných nádorových onemocnění a jeho chebské pracoviště je jediným svého druhu na území Karlovarského kraje. Po uvedení do provozu koncem roku 2015 převzal lineární urychlovač veškerou léčebnou radioterapii onkologicky nemocných pacientů prováděnou na výše uvedeném oddělení a došlo tak k výraznému zlepšení dostupnosti kvalitní lékařské péče v Chebu resp. v Karlovarském kraji.
Projektem byla realizována stavební část spočívající v demolici původního zcela nevyhovujícího objektu a v přístavbě objektu pro lineární urychlovač a nutného zázemí, tzv. bunkru. Stavební akce zahrnovala kompletní přístavbu jednopodlažní budovy s vybavením pro umístění a provoz lineárního urychlovače na onkologickém oddělení nemocnice v Chebu. Součástí stavby bylo i zázemí pro pacienty a zdravotníky a nová přípojka nízkého napětí do rozvodny energocentra.
Datum zahájení projektu: 1.1.2014
Datum zahájení stavby: 18.12.2014
Datum dokončení stavby: 31.8.2015
Kolaudační souhlas se stavbou byl vydán dne 16.9.2015
Finanční ukončení projektu poskytovatelem dotace provedeno dne 26.11.2015.
Žadatelem o dotaci je Karlovarský kraj, partnery projektu jsou Agentura projektového a dotačního managementu Karlovarského kraje, p.o. a Město Cheb.
Stavební práce prováděla společnost Metrostav a.s., technický dozor vykonávala společnost Investon s.r.o.
Celkové náklady na projekt činily 37 057 739,19 Kč,
z čehož dotace z rozpočtu Regionální rady Regionu soudržnosti Severozápad činila částku ve výši 24 243 018,60 Kč (tj. 85 % ze způsobilých výdajů projektu).
Projekt „Obnova přístrojového vybavení oddělení onkologie a radioterapie v nemocnici Cheb - lineární urychlovač“
Reg. č. projektu: CZ.1.09/1.3.00/87.01386
V Karlových Varech, dne 26. října 2015
TISKOVÁ ZPRÁVA
Karlovarská krajská nemocnice ve spolupráci s Karlovarským krajem neustále vylepšuje přístrojové vybavení svých nemocnic v Chebu i Karlových Varech. K nejvýznamnějším technologickým novinkám patří moderní lineární urychlovač, který pomáhá onkologicky nemocným pacientům. Velkou měrou se na nákladech pořízení podílela dotací i Evropská unie. Z Evropského fondu pro regionální rozvoj bylo financováno 85 procent z celkové investice ve výši přes 98 milionů korun.
„Lineární urychlovač, který se používá při radioterapii k cílené léčbě nádorových onemocnění, výrazně zlepší dostupnost tohoto druhu lékařské péče v regionu,“ upřesnil generální ředitel Karlovarské krajské nemocnice Josef März.
„Vybavení nemocnic kvalitní technikou je dlouhodobě jednou z priorit Karlovarského kraje. Daří se nám čerpat dotace z Evropské unie a tuto prioritu naplňovat. Chebské oddělení onkologie a radioterapie jako jediné v kraji nabízí lůžkovou péči onkologickým pacientům, kteří díky dalšímu zvyšování kvality nebudou muset vyhledávat služby jiných zdravotnických zařízení mimo region,“ řekl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.
V pořadí již několikátý projekt týkající se modernizace vybavení nemocnic v Karlovarském kraji, tentokrát s názvem „Obnova přístrojového vybavení oddělení onkologie a radioterapie v nemocnici Cheb - lineární urychlovač“ trval necelé dva roky a byl spolufinancován z Evropské unie, z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Regionálního operačního programu Severozápad.
Pro lineární urychlovač musela být vybudována samostatná přístavba umístěná u pavilonu C. Na tento projekt s náklady ve výši okolo 37 milionů korun kraj získal rovněž dotaci z Evropské unie. „Do Karlovarské krajské nemocnice šlo v posledních čtyřech letech téměř 1,2 miliardy korun na stavební akce či nové přístroje. Z toho 750 milionů se kraji podařilo získat z EU, dalších asi 270 milionů hradil z krajského rozpočtu. Ročně navíc kraj vkládá okolo 50 milionů korun do obnovy sokolovské nemocnice," vyčíslil hejtman Martin Havel. Lineární urychlovač nyní projde potřebnými testy a na konci letošního roku začne sloužit pacientům.
Datum zahájení projektu: 1.2.2014
Datum ukončení projektu: 27.11.2015
Celkové náklady projektu: 98.302.215 Kč
Výše podpory (prostředky EU): 83.556.883 Kč
Partneři jsou:
Karlovarský kraj
Město Cheb
Oblastní spolek Českého červeného kříže Karlovy Vary
Agentura projektového a dotačního managementu Karlovarského kraje
Projekt „Zdravotnické přístroje KKN“
Realizace projektu:
Zahájení projektu: 2.3.2015
Datum ukončení projektu: 20.11.2015
Skutečné náklady: 65.979.758 Kč vč. DPH
Předpokládaná výše podpory (prostředky EU):56.082.794 Kč vč. DPH
Cíl projektu:
Podstatou projektu bylo prostřednictvím doplnění a obměny přístrojového vybavení, nezbytného pro zajištění specializované a vysoce specializované péče v nemocnici Karlovy Vary a nemocnici Cheb, zajistit optimalizaci péče o pacienty v obou nemocnicích, a to na kvalitativně vyšší úrovni oproti původnímu stavu, kdy byla tato péče poskytována prostřednictvím poruchového, technicky i morálně zastaralého vybavení (resp. některé potřebné vybavení chybělo) a přispět tak ke zkvalitnění péče a standardům odpovídajícím současné době.
Karlovarská krajská nemocnice a.s. v řadě oborů působí jako regionální centrum - kardiologie, traumatologie, gastroenterologie, diabetologie, TRN, onkologie či infekční oddělení. Výsledkem projektu bylo zvýšení kvality a komfortu poskytované péče pacientům, především pak významné zefektivnění funkce nemocničního zařízení ve vztahu k péči o pacienty s různým onemocněním, především o pacienty s onkologickým, urologickým, kardiologickým, hepatologickým a ušním-nosním-krčním onemocněním. Prostřednictvím efektů projektu je pozitivním způsobem ovlivněna kvalita života všech obyvatel regionu.
Jednalo se o 1 etapový projekt, v rámci něhož bylo v investiční (realizační fázi) postupně pořízeno přístrojové vybavení, zaměřené na optimalizaci zajištění kvalitnější lékařské péče. Projekt byl navržen v takovém rozsahu, aby bylo dosaženo vymezených cílů za efektivního vynaložení finančních prostředků.
Popis projektu
Projekt „Zdravotnické přístroje KKN“ byl z 85% spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severozápad, zbývající 15% část uhradil Karlovarský kraj. Celkové náklady projektu dosáhly výše cca 66 mil. Kč.
Mezi hlavní zdravotnické vybavení patří, mj.:
Nemocnice Karlovy Vary:
Nemocnice Cheb:
Partneři jsou:
Karlovarský kraj
Město Cheb
Oblastní spolek Českého červeného kříže Karlovy Vary
Agentura projektového a dotačního managementu Karlovarského kraje
Projekt Cíl 3-KKN a.s.
„Program rozvoje odborných dovedností vedoucích pracovníků zdravotnických zařízení a rozvoj přeshraniční spolupráce“
Reg. č. projektu: 100012187
Konkrétní zaměření projektu vychází z potřeby tvorby standardů a rozvoje ošetřovatelské péče na úroveň Evropské unie. Jedná se o vzájemnou výměnu zkušeností, vytváření odborných textů, zavádění do praxe, schvalování a stanovení standardů EU jako systémových modelů a jejich vzájemnou výměnu. Projekt realizuje zavedení systému vzdělávání managementu a jazykových dovedností v ošetřovatelství. Jeho smyslem a cílem je kvalitní a bezpečná péče o pacienty, implementace ošetřovatelských standardů včetně paliativní péče do praxe, zlepšení ošetřovatelského procesu, akceptování práv pacienta a jeho potřeb. V odborné části je kromě jiného kladen důraz na ošetřování seniorů. Proškolený personál získá certifikáty z jednotlivých odborných kurzů. Tento systém platný v České republice je možné využít jako model pro vytvoření v Sasku. K pacientům bude přistupováno na vyšší úrovni než doposud. Personál získá jazykové znalosti k ošetření německého/českého pacienta. Budou tak minimalizovány jazykové bariéry, což významně přispěje k lepšímu ošetření německého pacienta na území ČR a českého pacienta na území Saska. Projekt přispěje k profesně žádoucímu chování při ošetřování pacientů obou států.
Projekt „Přístrojové vybavení KKN - návazná péče, projekt I“
Zahájení projektu: 1. 11. 2016
Předpokládané ukončení projektu: 27. 12. 2018
Předpokládaná výše podpory (prostředky EU): 72 850 984,00,- Kč vč. DPH
Cíl projektu:
Podstatou projektu je prostřednictvím doplnění a obměny přístrojového vybavení, nezbytného pro zajištění návazné zdravotnické péče v nemocnici Karlovy Vary a Cheb, zajistit optimalizaci péče o pacienty v obou nemocnicích, a to na kvalitativně vyšší úrovni oproti stávajícímu stavu, kdy je tato péče poskytována prostřednictvím technicky i morálně zastaralého vybavení (resp. některé potřebné vybavení chybí) a přispět tak ke zkvalitnění péče a standardům odpovídajícím současné době.
Hlavním cílem a motivem pro formulaci předloženého projektu byla a i nadále je jednoznačná potřeba Karlovarské krajské nemocnice a.s., konkrétně nemocnice v Karlových Varech a Chebu a Karlovarského kraje, tedy subjektů s dominantním vlivem na kvalitu zdravotní péče v regionu zlepšení systému funkční a udržitelné návazné péče, podporující zkrácení doby pobytu mimo přirozené prostředí a doby pracovní neschopnosti.
Základním přínosem projektu je zlepšení dostupnosti kvalitní lékařské péče neboť kvalita zdravotních služeb poskytovaných v rámci návazné péče (ať již jde o diagnostiku nebo například rehabilitaci) určuje, zda se pacient vůbec a jak rychle, dostane do další vysoce specializované péče, a jak rychle se po této péči vrátí do svého přirozeného prostředí. Vzhledem k tomu, že kvalita návazné péče určuje, jak rychle se pacientovi dostane požadovaná péče, hraje úroveň infrastruktury důležitou roli.
Jedná se o 1 etapový projekt, v rámci něhož bude v investiční (realizační fázi) postupně pořízeno přístrojové vybavení, zaměřené na výrazné zvýšení návazné péče. Projekt byl navržen v takovém rozsahu, aby bylo dosaženo vymezených cílů za efektivního vynaložení finančních prostředků.
Popis projektu
Projekt „Přístrojové vybavení KKN - návazná péče, projekt I“ bude z 85 % spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu v rámci 31. výzvy, zbývající 15% spoluúčast uhradí Karlovarský kraj. Celkové náklady projektu jsou odhadovány ve výši cca 86 mil. Kč.
Projekt je financován za spoluúčasti Karlovarského kraje
Projekt „Přístrojové vybavení KKN - návazná péče, projekt II“
Zahájení projektu: 19. 5. 2016
Předpokládané ukončení projektu: 27. 12. 2018
Předpokládaná výše podpory (prostředky EU): 53 903 685,00,- Kč vč. DPH
Cíl projektu:
Podstatou projektu je prostřednictvím doplnění a obměny přístrojového vybavení, nezbytného pro zajištění návazné zdravotnické péče v nemocnici Karlovy Vary a Cheb, zajistit optimalizaci péče o pacienty v obou nemocnicích, a to na kvalitativně vyšší úrovni oproti stávajícímu stavu, kdy je tato péče poskytována prostřednictvím technicky i morálně zastaralého vybavení (resp. některé potřebné vybavení chybí) a přispět tak ke zkvalitnění péče a standardům odpovídajícím současné době. Díky předloženému projektu dojde k urychlení léčby pro pacienty, snížení radiační zátěže pro pacienty a zejména již zmíněnému zvýšení kvality života po prodělaném onemocnění.
Hlavním cílem a motivem pro formulaci předloženého projektu byla a i nadále je jednoznačná potřeba Karlovarské krajské nemocnice a.s. a Karlovarského kraje, tedy subjektů s dominantním vlivem na kvalitu zdravotní péče v regionu zlepšení systému funkční a udržitelné návazné péče, podporující zkrácení doby pobytu mimo přirozené prostředí a doby pracovní neschopnosti.
Základním přínosem projektu je zlepšení dostupnosti kvalitní lékařské péče neboť kvalita zdravotních služeb poskytovaných v rámci návazné péče (ať již jde o diagnostiku nebo například rehabilitaci) určuje, zda se pacient vůbec a jak rychle, dostane do další vysoce specializované péče, a jak rychle se po této péči vrátí do svého přirozeného prostředí. Vzhledem k tomu, že kvalita návazné péče určuje, jak rychle se pacientovi dostane požadovaná péče, hraje úroveň infrastruktury důležitou roli.
Jedná se o 1 etapový projekt, v rámci něhož bude v investiční (realizační fázi) postupně pořízeno přístrojové vybavení, zaměřené na výrazné zvýšení návazné péče. Projekt byl navržen v takovém rozsahu, aby bylo dosaženo vymezených cílů za efektivního vynaložení finančních prostředků.
Popis projektu
Projekt „Přístrojové vybavení KKN - návazná péče, projekt II“ bude z 85 % spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu v rámci 31. výzvy, zbývající 15% spoluúčast uhradí Karlovarský kraj. Celkové náklady projektu jsou odhadovány ve výši cca 63 mil. Kč.
Projekt je financován za spoluúčasti Karlovarského kraje
Projekt „Modernizace provozního informačního systému KKN“
Zahájení projektu: 13. 1. 2017
Předpokládané ukončení projektu: 31. 12. 2019
Předpokládaná výše podpory (prostředky EU): 35 115 736,35,- Kč vč. DPH
Cíl projektu:
Předkládaný projekt řeší modernizaci provozního informačního systému Karlovarské krajské nemocnice a.s. Záměr je koncipován tak, aby jeho realizací byly procesy vykonávané Karlovarskou krajskou nemocnicí podpořeny moderními prvky informační a komunikační technologie a to s potenciálem zvýšení kvality poskytovaných veřejných služeb při dodržování principů 3 E (hospodárnosti, účelnosti a efektivnosti). Konkrétně dojde k modernizaci provozního informačního systému v oblasti personalistiky, řízení identity, správy dokumentů, evidenci a správy majetku a podpory uživatelů. Realizace projektu tak zajistí kompletní cyklus pro práci s digitalizovanými (nezdravotnickými) dokumenty a elektronizaci vybraných vnitřních procesů žadatele - od řízení lidských zdrojů přes řízení celého životního cyklu elektronických identit, po řízení vnitřních služeb na bázi katalogu služeb provázaného s evidencí majetku.
Jedná se o 2 etapový projekt, v rámci něhož bude v investiční (realizační fázi) pořízen informační systém. Projekt byl navržen v takovém rozsahu, aby bylo dosaženo vymezených cílů za efektivního vynaložení finančních prostředků.
Popis projektu
Projekt „Modernizace provozního informačního systému KKN“ bude z 85 % spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu v rámci 28. výzvy, zbývající 15% spoluúčast uhradí Karlovarský kraj. Celkové náklady projektu jsou odhadovány ve výši cca 41 mil. Kč.
Projekt je financován za spoluúčasti Karlovarského kraje
Projekt „Modernizace a rozšíření systému NIS“
CZ.06.3.05/0.0/0.0/16_044/0004834.
Zahájení projektu: 13. 1. 2017
Předpokládané ukončení projektu: 31. 12. 2018
Předpokládaná výše podpory (prostředky EU): 12 701 975,00,- Kč vč. DPH
Cíl projektu:
Předkládaný projekt řeší modernizaci nemocničního informačního systému Karlovarské krajské nemocnice a.s. Záměr je koncipován tak, aby jeho realizací byly procesy vykonávané Karlovarskou krajskou nemocnicí podpořeny moderními prvky informační a komunikační technologie a to s potenciálem zvýšení kvality poskytovaných veřejných služeb při dodržování principů 3 E (hospodárnosti, účelnosti a efektivnosti). Cílem projektu je modernizace nemocničního informačního systému zejména v následujících oblastech - zavedení elektronické zdravotnické dokumentace, zajištění technologického, aplikačního a procesního prostředí pro vedení a archivaci zdravotnické dokumentace pacientů v nemocničním informačním systému v čistě elektronické podobě v souladu s platnou legislativou a další související kroky.
Popis projektu
Projekt „Modernizace a rozšíření systému NIS“ bude z 85 % spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu v rámci 28. výzvy, zbývající 15% spoluúčast uhradí Karlovarský kraj. Celkové náklady projektu jsou odhadovány ve výši cca 15 mil. Kč.
Projekt „Zdravotnická technika ReactEU - Cheb, projekt II“
Projekt „Zdravotnická technika ReactEU - Cheb, projekt II“ je spolufinancován Evropskou unií v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19
Zahájení projektu: 8.4.2020
Předpokládané ukončení projektu: 31.10.2023
Předpokládaná výše podpory (prostředky EU): 68 946 104,72,- Kč vč. DPH
Projekt „Zdravotnická technika ReactEU - KKN laboratoře“
Projekt „Zdravotnická technika ReactEU - KKN laboratoře“ je spolufinancován Evropskou unií v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19
Zahájení projektu: 15. 9. 2020
Předpokládané ukončení projektu: 31.12.2023
Předpokládaná výše podpory (prostředky EU): 41 962 447,80,- Kč vč. DPH
Projekt „Zdravotnická technika ReactEU - Karlovy Vary, projekt I“
Projekt „Zdravotnická technika ReactEU - Karlovy Vary, projekt I“ je spolufinancován Evropskou unií v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19
Zahájení projektu: 22.4.2020
Předpokládané ukončení projektu: 31.12.2023
Předpokládaná výše podpory (prostředky EU): 237 402 149,13,- Kč vč. DPH
Projekt „Nákup malého nákladního elektromobilu k zajištění obsluhy areálu KKN“
Zahájení projektu: 2/2018
Předpokládané ukončení projektu: 6/2018
Předpokládaná výše podpory: 500 000,- Kč vč. DPH
Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. Více informací na webových stránkách www.sfzp.cz a www.mzp.cz.
Cíl projektu:
Podstatou projektu je prostřednictvím pořízení elektromobilu kategorie N1 pro Karlovarskou krajskou nemocnici a. s., který bude sloužit k údržbě areálu nemocnice, dosáhnout snížení emisní zátěže z automobilové dopravy v areálu nemocnice. Zároveň alespoň částečně přispět k osvětě v rámci využívání alternativních pohonů v automobilové dopravě.
Popis projektu
Projekt „Nákup malého nákladního elektromobilu k zajištění obsluhy areálu KKN“ bude částečně financován z finančních prostředků ze Státního fondu životního prostředí ČR, a to ve výši 500 000,- Kč. Celkové schválené náklady projektu činí 1 052 700,- Kč.
Bližší informace ke vzdělávání, stážím a rezidenčním místům naleznete na našem kariérním webu: HTTPS://KARIERA.KKN.CZ/
Vzdělávání nelékařských zdravotnických pracovníků
Zvýšení kvalifikace
Přihlášky k magisterskému, bakalářskému studiu, studiu středních a vyšších odborných škol si podává po schválení nadřízeným vedoucím zaměstnancem každý uchazeč sám. Po přijetí ke studiu může požádat o poskytnutí pracovních úlev.
Přihlášky do všech akreditovaných kvalifikačních kurzů se podávají na ODV (personalista na personálním oddělení) s vyjádřením nadřízeného pracovníka průběžně během roku.
Další vzdělávací aktivity
Přihlášky na vzdělávací akce (kurzy a semináře) NCONZO v Brně jsou zájemcům k dispozici u vedoucích NLZP (u náměstek pro ošetřovatelskou péči) nebo na webových stránkách www.nconzo.cz. Přihlášky na běžné kurzy v NCONZO a jiných akreditovaných i neakreditovaných institucí jsou v kompetenci a rozhodnutí vedoucích zdravotnického oddělení.
Náměstek pro ošetřovatelskou péči případně ve spolupráci se svým poradním orgánem tzv. kolegiem a zaměstnaneckým odborem učiní s ohledem na celkový finanční limit stanovený pro vzdělávání pracovníků konečný výběr uchazečů, kterým jsou pak poskytovány pracovních úlevy.
Kontakt pro lékaře a studenty medicíny 354 225 663
Kontakt pro nelékaře 354 225 018
Výroční zpráva 2015 (13MB 668kB 36B)
Výroční zpráva 2014 (13MB 848kB 763B)
Výroční zpráva 2013 (6MB 240kB 636B)
Výroční zpráva 2012 (12MB 609kB 336B)
Výroční zpráva 2011 (10MB 607kB 394B)
Výroční zpráva 2010 (4MB 913kB 676B)
Výroční zpráva 2009 (3MB 553kB)
Výroční zpráva 2008 (1MB 809kB 960B)
INFORMACE PRO PACIENTY K REGULAČNÍM POPLATKŮM
změna platná od 1. 1. 2015
Na základě novely č. 256/2014 Sb., kterou se mění zákon o veřejném zdravotním pojištění (zákon č. 48/1997 Sb.) jsou zrušeny od 1.1.2015 regulační poplatky za služby lékaře a za lékárnu ve výši 30 Kč s výjimkou devadesátikorunového poplatku za využití lékařské pohotovostní služby a pohotovostní služby v oboru zubní lékařství.
Regulační poplatek za pohotovostní službu.
Jedná se o lékařskou pohotovostní službu první pomoci (LSPP) včetně LSPP poskytované zubními lékaři poskytovanou v sobotu, v neděli nebo ve svátek (po celých 24 hodin) a v pracovních dnech v době od 16:00hod.
Ústavní pohotovostní službu poskytovanou v sobotu, v neděli nebo ve svátek (po celých 24 hodin) a v pracovních dnech v době od 17:00 do 07:00 hodin. Poplatek se platí jen v případě, že nedojde k následnému přijetí pojištěnce do ústavní péče v témže zdravotnickém zařízení.
Na základě nálezu Ústavního soudu sp. zn. Pl. ÚS 36/11 ze dne 20. 6. 2013 se s účinností od 1. ledna 2014 ruší povinnost hradit regulační poplatek za poskytování lůžkové péče včetně lůžkové lázeňské léčebně rehabilitační péče ve výši 100 Kč podle ustanovení § 16a odst. 1 písm. f) zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, ve znění účinném do 31. prosince 2013, (dále jen „zákon č 48/1997 Sb.“). Posledním dnem, kdy má poskytovatel lůžkové zdravotní péče právo a povinnost vybírat regulační poplatek, je 31. prosinec 2013. Povinnost hradit za pohotovostní službu podle ustanovení § 16a odst. 1 písm. a) až e) zákona č. 48/1997 Sb. 90 Kč zůstává nedotčena. I po 31. prosinci 2013 jsou proto poskytovatelé povinni od pojištěnců tyto poplatky vybírat.
Podmínky, kdy se poplatek nehradí, popř. kdy je pacient od placení poplatku osvobozen, jsou blíže stanoveny v zákoně. Znění tohoto zákona, případně i informační brožurka k regulačním poplatkům vydaná Ministerstvem zdravotnictví ČR, je pro pacienty k dispozici k nahlédnutí na vrátnici nemocnice.
V případech, kdy bude pojištěnec uplatňovat osvobození od placení poplatků v souvislosti s dávkami hmotné nouze (příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení anebo mimořádné okamžité pomoci), je povinen zdravotnickému zařízení předložit potvrzení pověřeného obecního úřadu nebo obecního úřadu obce srozšířenou působností, které tuto skutečnost osvědčuje a není starší 30 dnů.
Podrobnější informace naleznete v novela zákona č. 256/2014 Sb.
Dobrý den,
ráda bych tímto moc poděkovala celému týmu z oddělení šestinedělí, který se o nás staral od minulého čtvrtka do neděle.
Všichni byli moc ochotní a hodně nám pomohli se zaučit.
Tímto ještě jednou moc děkuji a přeji hodně úspěchů.
Dominika P. 14.10.2020
Dobrý den,
chtěla bych moc poděkovat celému týmu Chirurgie A - lůžkové oddělení pro ženy, kde jsem byla hospitalizována od 5.10 - 9.10.2020.
Snad nikdy jsem nezažila v nemocničním prostředí tak milý personál s velkou ochotou a vstřícností.
Vám všem z tohoto oddělení, patří velké díky a i Vám přeji mnoho úspěchů jak pracovních tak soukromých.
Prosím, předejte tento email nadřízenému tohoto oddělení - pane primáři máte úžasný tým i Vám děkuji
S pozdravem
Tereza N.
Dobrý den, ráda bych touto formou velice poděkovala paní Marii Kasalové, která měla včera 3.8.2020 denní službu na recepci v ortopedii u vstupu do nemocnice.
Velice ochotná, milá sestra na správném místě.
Děkuji mnohokrát za vyřízení neschopnosti, kterou bych bývala měla ráda od prvního dne úrazu.
Ester F.
Dobrý den,
včera 2.7.2020 v 17:45 jsem podstoupila vyšetření kotníku na magnetické rezonanci. Posílám velkou pochvalu sestričce, která mi vyšetreni provedla. Milá, vstřícná a hodná. Bohužel nevím její jméno a žádám Vás timto o veliké poděkovani. Měla jsem z vyšetření obavy (klaustrofobie) , ale vše proběhlo v pořádku. Přestože nejsem z karlovarského kraje, určitě bych takové další vyšetření podstoupila ve Vaší nemocnici. Krátké objednací lhůty mě překvapily. Celá nemocnice na mě působila velmi dobrým dojmem. Děkuji
S pozdravem Jaroslava K. Ústecký kraj
Poděkování oddělení ORL.
Rád bych poděkoval panu primáři MUDr.Janu Svárovskému a celému kolektivu lékařů i zdravotnického personálu za velice profesionální přístup během mé operace i následné hospitalizace.Vše mi bylo
srozumitelně vysvětleno a bylo o mne královsky postaráno.Jsem upřímně rád,že jsem si vybral k zákroku právě Karlovarskou nemocnici.Ještě jednou mnohokrát děkuji.S přáním hezkého dne V. Josef.
Dobrý den, ráda bych poděkovala dnešní službě na zubní pohotovosti za skvělý přístup , přijela jsem s dcerou a pan doktor Cejnar i sestřička byli velmi milí a díky nim dcera vše zvládla v pohodě a klidu. Kéž by takových lékařů bylo více.
Přeji hezký zbytek dne, Geigerová
Vážená paní ředitelko,
ráda bych touto cestou poděkovala týmu z urgentního příjmu, 4.3.2019 vedeného MUDr. Čechem. Zkolabovala jsem toho dne na ulici a manžel mě dovezl do nemocnice. Všichni se okamžitě o mě postarali velice příjemným a profesionálním způsobem a uvedli mě zpět do použitelného stavu. Prosím předejte moje poděkování všem zúčastněným.
Děkuji
Eva Š.
Vážený pane primáři Schee,
Tento dopis jsem Vám chtěla napsat již dávno, ale teprve dnes opravdu píši.... Promiňte mi to zpoždění,děkuji.
V tyto dny to bude rok, co zemřel náš milovaný tatínek a manžel p. Václav Kadlec.1934
Poslední dny života strávil na Vašem kardiologickém oddělení. ,(leden 2018).než byl přeložen do nem. Ostrov .
Často na Vaše oddělení myslím.
Pracuji rovněž ve zdravotnickém zařízení , a tak mohu ještě lépe posoudit s jakou NEJVYŠŠÍ profesionální úrovní o své pacienty pečujete.
Věděla jsem, že zdravotní stav otce je velice vážný, přesto jsme všichni z mé rodiny viděli vaši každodenní snahu o zlepšení zdravotního stavu a zároveň zajištění co největšího komfortu pro tatínka.
Prožila jsem tuto dobu ze strany dcery ,které umírá otec .. Uvědomuji si, jak jako příbuzní pacienta , reagujeme velice citlivě na každé slovo , pohyb a čin personálu... Váš tým, pane primáři, je úžasný!!!
Odborný a VELICE citlivý přístup Vás všech, nás nenechal ani vteřinu na pochybách, že je tatínek v těch nejlepších rukách. Toto je pro pozůstalé jeden z nejdůležitějších pocitů-. Vědomí, že bylo uděláno VŠE co lze... a navíc zachována veškerá důstojnost člověka.
Chtěla bych Vám i celému kolektivu lékařů, sestřiček a ošetřovatelskému personálu
VELICE poděkovat jménem svým i celé naší rodiny, za péči, kterou poskytujete.
Vím jak je práce zdravotníků náročná , víc než si umí laik představit.
S hlubokou úctou a přáním spoustou navrácených pacientů do života.,
Děkuji T. Zdena
Sponzoring
Karlovarská krajská nemocnice a.s. děkuje za podporu a pomoc, kterou poskytují sponzoři nemocnicím v Karlových Varech a Chebu v podobě finanční částky nebo věcného daru.
Vážíme si každého příspěvku, ať už se jedná o miliony korun od významných firem a institucí nebo drobných darů od jednotlivců.
Děkujeme všem
Rezidenční místa pro rok 2023
Rezidenční místa jsou školicí místa ve stanovených oborech specializačního vzdělávání, která jsou spolufinancována ze státního rozpočtu. Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo Metodiku pro žadatele o dotaci ze státního rozpočtu na rezidenční místo pro rok 2023 a formuláře žádostí o poskytnutí dotace pro rok 2023 – OBORY SPECIALIZAČNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ LÉKAŘŮ. S podrobnostmi, pro lékařské obory se můžete seznámit na webových stránkách MZ ČR www.mzcr.cz v sekci: VĚDA A LÉKAŘSKÁ POVOLÁNÍ > Rezidenční místa pro lékařská povolání > RM 2023.
Karlovarská krajská nemocnice a.s. zpracovala a odeslala přihlášky do výběrového řízení. Deadline pro podání žádostí byla 15. 03. 2023. Dne 15. 05. 2023 zveřejnilo MZ ČR na svých webových stránkách Rozhodnutí o poskytnutí dotace ze státního rozpočtu v rámci dotačního programu Rezidenční místa, v lékařských zdravotnických oborech, v roce 2023. Karlovarská krajská nemocnice a.s. se stala úspěšným žadatelem.
Karlovarská krajská nemocnice a.s. vypsala dne 17. 05. 2023 výběrová řízení pro tyto obory:
Adresa pro podání přihlášky:
Bližší informace podá:
Mgr. Lucie Šedivá: nábor a vzdělávání lékařů, tel. 601 104 473, email:lucie.sediva(@)kkn.cz (používejte bez závorek)
Formuláře ke stažení:
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek
Na internetových stránkách Karlovarské krajské nemocnice a.s. jsou informace související s výkonem veřejné správy uveřejňovány tak, aby se s nimi v nezbytném rozsahu mohly seznámit i osoby se zdravotním postižením.
Tato webová prezentace vyhovuje požadavkům kladeným vyhláškou č. 64/2008 o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti) - pravidla přístupnosti.
Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby obsah stránek byl přístupný i v alternativních prohlížečích (Opera, Mozilla, FireFox, Safari...). Vzhled prezentace je řešen stylovými předpisy CSS a je tak tedy oddělen od informací. Návrat na titulní stránku je možný z kterékoliv stránky přes odkaz v horní navigaci.
Ve stromové struktuře stránek jsou užity nejvýše dvě úrovně zanoření; na všech zanořených stránkách nižšší úrovně je dostupná drobečková navigace. Na tomto serveru jsou v plném rozsahu obsaženy informace, které je nemocnice dle příslušné legislativy povinen zveřejnit způsobem, umožňujícím dálkový přístup.
Kromě povinně zveřejňovaných informací obsahují tyto stránky mnoho dalších informací.
Toto prohlášení se týká informací prezentovaných na výše uvedeném serveru a nevztahuje se k dalším serverům v doméně nemkv.cz.
Podmíněně povinná pravidla Veškeré zveřejněné texty jsou definovány v relativních jednotkách a je možno libovolně upravovat jejich velikost pomocí standardních nástrojů internetového prohlíčeže (Ctrl + posun kolečkem v Internet Exploreru). Způsob otevírání nových webových stránek není v kódu nijak specifikován a je ponechán na volbě uživatele.
Pouze v odůvodněných případech (např. je-li třeba ponechat nadále zobrazenu stávající webovou stránku nebo pro zobrazení doplňkových informačních oken a dialogů), jsou webové stránky otevírány v novém okně. V tom případě na to je uživatel předem upozorněn v atributu title značky .